Apartamentos Costa

Mercadillo czyli co piątkowy rynek w Hiszpanii

Mercadillo czyli co piątkowy rynek w Hiszpanii

Zapraszam was do wirtualnej podróży na lokalny pchli Targ Mercadillo de Torrevieja, w słonecznej Hiszpanii. To jedno z tych miejsc, które wciąga swoim niepowtarzalnym urokiem, a ja osobiście nie mogę się oprzeć jego magnesowi. Przyznam szczerze, że odwiedzam go regularnie, za każdym razem odkrywając coś nowego i fascynującego.

 

Spis treści :

Gdzie i kiedy odbywa się Targ Mercadillo w Torrevieja ?

Największy Targ Mercadillo de Torrevieja, odbywa się każdego piątku w godzinach 8-14. To zaledwie 10 minut spacerkiem od naszego apartamentu Bungalow Aguas Nuevas Costa del Cezar. Targ mieści się przy Av. Delfina Viudes 03183, Torrevieja. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w lokalnej atmosferze, cieszyć się zakupami i odkrywać unikalne produkty oferowane przez sprzedawców na tym malowniczym targu.

Mercadillo - Pomarańcze

Hiszpańskie Oliwki

Jednym z pierwszych straganów, który przyciąga moją uwagę, są te pełne różnorodności Hiszpańskich oliwek. Oliwki o smaku słonym, pikantnym, z dodatkiem ziół – każdy kęs to prawdziwa eksplozja smaków. Nie ma nic lepszego niż pyszne oliwki zakupione prosto od lokalnych producentów.

Mercadillo - Oliwki

Hiszpańskie Churros - co to?

Po intensywnym smakowaniu oliwek, czas na coś słodkiego! Churros to popularne hiszpańskie smażone ciastka, zazwyczaj w formie długich, walcowatych kształtów, przygotowywane z ciasta na bazie mąki, wody i soli. Podawane są często posypane cukrem i cynamonem lub zanurzone w gorącej czekoladzie jako słodka przekąska. Niezastąpione na Mercadillo są właśnie churrosy, które są świeżo smażone na oczach klientów. Chrupiąca skórka i delikatne wnętrze, to smakowe doświadczenie, które warto przeżyć.

Mercadillo - Churrosy

Atmosfera

Wędrowanie między straganami na rynku Mercadillo w Torrevieja to nie tylko szansa na zakupy, ale również uczestnictwo w niepowtarzalnej atmosferze. Śmiechy, rozmowy, muzyka – wszystko to tworzy magiczną aurę, którą trudno opisać, ale łatwo ją poczuć.

Podsumowanie

Wizyta na rynku Mercadillo w Hiszpanii to nie tylko zakupy, to podróż przez lokalne smaki i kulturę, której nie sposób opisać – trzeba ją po prostu przeżyć.

Lokalizacja:  Av. Delfina Viudes, 03183 Torrevieja.
Godziny otwarcia: Targ zazwyczaj jest otwarty w godzinach 8-14.
Kiedy: w każdy piątek.

 

Do zobaczenia na straganach!


Patrycja – apartamentoscosta.pl

Park Molino del Agua w Torrevieja Jak się dostać z lotniska do Torrevieja? Sprawdź!

Słoneczna Costa Blanca czeka!

Zarezerwuj apartament już od 40 EUR / dobę w 3 prostych krokach:

Wybierz termin rezerwacji

Wypełnij formularz oraz dokonaj płatności

Zamelduj się w apartamencie

Wybierz apartament