Apartamentos Costa

Różowe Jezioro - Laguna Rosa: Jak dotrzeć i co wiedzieć

Różowe Jezioro - Laguna Rosa: Jak dotrzeć i co wiedzieć

Z tego wpisu dowiesz się czy Różowe Jezioro w Hiszpanii w Torrevieji naprawde jest takie różowe. Mam na imię Patrycja i jestem właścicielką pięknych apartamentów na Costa Blanca w miejscowości Torrevieja. Prywatnie kocham podróże, chłonę Świat i smakuję życie. Moje apartamenty na Costa Blanca to nie tylko miejsca do noclegu, to oazy komfortu, które zapewniają niezapomniane doświadczenia.

Dziś zabieram Was w magiczną podróż po jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na Costa Blanca - Laguna Rosa czyli Różowym Jeziorze w Torrevieja. Costa Blanca słynie z pięknych piaszczystych plaż i lazurowego ciepłego morza, ale jedno z miejsc, które zachwyca i zaskakuje turystów, to Różowe Jezioro w Torrevieja w Hiszpanii. Każdy chce je zobaczyć, jest ciekawy koloru i sprawdzić czy jest tak różowe jak wszędzie piszą.

Spis treści :

Czy różowe jezioro w Hiszpanii naprawdę jest takie różowe?

Jezioro jest różowe i kropka. Wygląda to pięknie, inaczej rano, a inaczej wieczorem. Róż jest jednym z moich ulubionych kolorów, więc tym bardziej jestem zachwycona. Jezioro jest otoczone solnymi bagniskami, które dodają mu niepowtarzalnego charakteru.

Spacer po drewnianych kładkach między białymi piramidami solnymi to niezapomniane doświadczenie. Wędrując wśród tego surrealistycznego krajobrazu, poczujesz się, jakbyś przeniósł się do innego świata.

 

Jezioro różowe w Hiszpanii


Dlaczego jezioro jest różowe?

Główną atrakcją tego miejsca jest, oczywiście, barwa jeziora. Różowe odcienie wody są efektem obecności mikroorganizmów, soli i minerałów. Przez różne pory roku barwa może się zmieniać, tworząc niepowtarzalne kompozycje kolorystyczne.

 

Czy można się kąpać w różowym jeziorze?

Ponieważ Laguna Rosa nadal pozyskuje sól (około 700 ton rocznie), obowiązuje tam zakaz kąpieli pod groźbą mandatu w wysokości około 500 euro.

Niektórzy mieszkańcy bądź odwiedzający jezioro decydują się jednak na nietypowe formy relaksu, takie jak okładanie się błotem i oczekiwanie, aż wyschnie, po czym płukanie się w słonej wodzie.

Zdarza się również, że ludzie omijają zakaz kąpieli, wylewając na siebie pięciolitrowe baniaki ze słodką wodą. Warto jednak zaznaczyć, czy egzekwowanie zakazu jest skuteczne, jest kwestią otwartą.

Laguna Salada de Torrevieja jest największym słonym jeziorem w Europie i jedynym różowym na naszym kontynencie.


Flamingi na Laguna Rosa

Różowe jezioro, znane również jako Laguna Rosa, stanowi raj dla miłośników ptaków. To magiczne miejsce przyciąga różnorodne gatunki, w tym flamingi, pelikany i wiele innych pięknych ptaków.

W sieci można znaleźć, że w Parque natural de las Lagunas de La Mata y Torrevieja żyje około 2000 flamingów.

Chociaż flamingi teoretycznie pojawiają się w słonych jeziorach Torrevieja od lutego do lipca, najbardziej prawdopodobne jest, że ujrzymy je w okresie lęgowym, który przypada od marca do maja.

Dla pasjonatów ornitologii, spacer wzdłuż brzegów jeziora to niezapomniane spotkanie z dziką przyrodą, gdzie można obserwować te majestatyczne stworzenia w ich naturalnym środowisku.

Laguna Rosa - Flamingi


Jak dojechać do różowego jeziora?

Aby dojechać do różowego jeziora najlepszym sposobem jest skorzystanie z drogi CV-905, która znajduje się w miejscowości El Chaparral, niedaleko Torrevieja. Warto pamiętać, że rezerwat jest otoczony siatką ochronną. Zlokalizowane w Hiszpanii, różowe jezioro znajduje się w rezerwacie przy ul. Calle Múnera. Współrzędne GPS dla rezerwatu to 38.017803, -0.706666, a dla kanału to 38.024154, -0.721554.

 

Gdzie zaparkować przy różowym jeziorze?

Po dotarciu do rezerwatu pojazd można bezpiecznie zostawić przy ulicy. Parking jest bezpłatny. Następnie należy przejść pieszo około 100 metrów w kierunku jeziora.
Wzdłuż 300-metrowej ulicy znajdują się dwa wejścia na teren rezerwatu, umożliwiające dostęp do różowego jeziora.


Podsumowanie

Wypad do Różowego Jeziora w Torrevieja to niezapomniane przeżycie i mnóstwo pięknych zdjęć. To miejsce, gdzie natura prezentuje się w swojej najpiękniejszej palecie barw. Dodajcie je na swoją listę "must-see" na Costa Blanca i pozwólcie się oczarować tajemniczym światem Różowego Jeziora!


Do zobaczenia w Hiszpanii! 


Patrycja – apartamentoscosta.pl

Plaża Los Locos w Torrevieja - dlaczego jest nazywana plażą szaleńcow?

Słoneczna Costa Blanca czeka!

Zarezerwuj apartament już od 40 EUR / dobę w 3 prostych krokach:

Wybierz termin rezerwacji

Wypełnij formularz oraz dokonaj płatności

Zamelduj się w apartamencie

Wybierz apartament